Förnya ditt stödmedlemskap eller bli stödmedlem

Posted in: Okategoriserade
Tags:
Vi vill gärna  se dig som stödmedlem i Malmö waldorfförening
Malmö waldorfförening arbetar för en 12-årig waldorfskola i Malmö.Vi har godkännanden från Skolinspektionen för en grundskola F-9 och från Malmö stad för en förskola men saknar av kommunen godkända lokaler att starta i.
Du är stödmedlem helt utan förpliktelser men det betyder mycket för oss. Med ditt medlemskap får vi en starkare röst när vi berättar att vi är många som vill se en waldorfskola i Malmö. Ditt medlemskap ger oss också styrka att fortsätta vårt ideella arbete. Tipsa gärna vänner, familj och andra om vår förening.
Du förnyar ditt stödmedlemskap här: https://simplesignup.se/event/103915
Tack på förhand,
Nina, Matteo, Eva, Charlotte, Tim och Maya

There are no comments published yet.

Kommentera

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options